Our Pricing

We know you don't want to read about boring calculations and how we price our food. The best way to figure out how much your box would be is to fill out this questionnaire. However, we have put together a few examples to see how much it might cost per day for your dog. 

Cost per day

Based on an adult dog doing up to 1 hour exercise per day. This is based on buying a 20kg subscription box of raw, cold pressed or mixed. 

Weight Raw Cold Pressed Mixed
5 kg 46p 24p 31p
10 kg 92p 47p 63p
15 kg £1.38 71p 94p
20 kg £1.83 94p £1.26
25 kg £2.29 £1.18 £1.57
30 kg £2.75 £1.42 £1.89
35 kg £3.21 £1.65 £2.20
40 kg £3.67 £1.89 £2.51
45 kg £4.12  £2.12 £2.82